O nás

Jsme mladý pár, který chce zažít něco nového a získat zkušenosti ze života v cizině. Naším společným snem se stala Amerika. První plány jsme měli zhruba začátkem roku 2016 a v létě stejného roku jsme je začali realizovat. Po 3 letech se náš společný sen stal skutečností a v únoru 2019 jsme se přestěhovali do Michiganu.

Rádi cestujeme, chodíme do přírody a sportujeme. Proto doufáme, že kromě práce prozkoumáme také krásy Michiganu a jiných států. Nevíme, co nás tady čeká a jak to všechno dopadne. Nevíme, jestli tu zůstaneme rok, 5 nebo 10 let. Přesto do toho jdeme, protože když ne teď, tak už nikdy. A vrátit se můžeme vždycky. Těšíme se, co nám život v USA přinese!

Jára

Jára je velmi rozvážný a analyticky smýšlející člověk. Než do něčeho jde, zjistí si o tom co nejvíce informací. Další krok, kterým je realizace, však často hapruje. Je trochu nerozhodný a často potřebuje pošťouchnout, aby věci dotáhl do konce (ale vždycky je pak dotáhne). V procesu přesunu byl tím rozumnějším z nás dvou (stejně jako v našem vztahu). Zjišťoval všechny důležité informace (ohledně zdravotního pojištění, daní a kreditního skóre) a načítal články o životě v USA. Zajistil také letenky, hotel a auto na první měsíc, načetl informace o možnostech koupě nebo leasingu auta a sestavil seznam věcí, které je třeba zařídit před odletem (o některých neměla Adél ani tušení).

Rád cestuje a nebrání se novým příležitostem. Během tří let procestoval s kamarády národní parky v okolí Las Vegas (i dál), byl také v Texasu, Pittsburgu, Chicagu nebo New Orleans. Strašně rád chodí na NHL nebo NFL zápasy. V rámci americké firmy, pro kterou už 4 roky pracoval v Praze, dostal nabídku na relokaci do USA na projekt pro jednu ze tří největších místních automobilek.

Jára a mrakodrapy v Pittsburgu

Adél

Adél je spontánní a komunikativní osůbka. Dělá rychlá rozhodnutí a rychle se pro věci nadchne (o tom také svědčí pořízení pejska ze dne na den, změna vysoké školy z architektury na medicínu během jednoho večera). Jde do věcí po hlavě a leckdy i bez rozmyslu (což vždycky zjistí až v průběhu, ale pokaždé se s tím vyrovná). Na druhou stranu má ráda To Do listy a ještě radši si věci odškrtává. V procesu přesunu byla její role hlavně jako dokopávač, který urputně naléhal na Járu, aby se ozval nadřízeným, odepsal na email, začal si probírat své věci, prodal auto atd. Také byla skvělá v hledání bytu a plánování jeho vybavení v místní IKEA. Kromě toho obíhala úřady a pojišťovny, nechávala ověřovat a překládat vše, co bylo potřeba, zařizovala a hlavně odškrtávala věci ze seznamu, který sestavil Jára a balila celé živobytí.

V červnu dodělala medicínu a chystá se na residenturu (americká alternativa atestačního programu). Na gymnáziu absolvovala výměnný pobyt na střední, nejdříve v San Antoniu v Texasu a pak u Niagarských vodopádů. Ráda cestuje a miluje přírodu, takže i během svého pobytu navštívila pár měst v Texasu, Pensylvánii nebo Kanadě a jela taky na road trip z Buffala do DC. V roce 2018 pracovala 3 měsíce ve výzkumu ve Washington DC v rámci kterého se vydala na zkoušku do Filadelfie.

Adél s rozkvetlými cherry blossom ve Washington DC.